Tüketici Haftası Başlıyor

                                            TÜKETİCİ HAFTASI BAŞLIYOR

    Hafta münasebeti ile Ticaret İl Müdürlüğümüz bir dizi etkinlik başlattı.15 Mart 2016 tarihinde Sayın Valimiz Necati ŞENTÜRK’ü ziyaret eden  Ticaret İl Müdürü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut DALGALI ve Tüketici Hakem Heyeti Üyeleri “ Bilinçli Tüketici Bilinçli Tüketim” konulu resim yarışmasında ödül kazanan eseri taktim ettiler, ziyarette eser sahibi Nazik POLATLI ile birlikte Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Özcan ARAZ’da  hazır bulundu.
   Vali ŞENTÜK Nazik POLATLI’ya çeşitli hediyeler verdi. Vali Necati ŞENTÜRK burada yaptığı konuşmada Türk kültürünün dayanışmacı ve israftan uzak dokusuna dikkat çekti. Ayrıca Ahilik felsefesinin hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyan uygulamalarını anlattı.
   İl Müdürü Mahmut DALGALI başkanlığındaki heyet daha sonra Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ’yi ziyaret ettiler. Bu ziyarette ortaokullar arasında düzenlenen resim yarışmasında ödül kazanan eseri Belediye Başkanımıza taktim ettiler, ziyarette eser sahibi Fatih DUMAN, Çiçekdağı Acıköyü Ortaokulu Müdürü Şaban BAYGÜL ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Kenan TELLİ hazır bulundular.
   Heyet gün boyunca basın yayın kuruluşları ve kanaat önderlerini ziyaret etti. Bu ziyaretlerde Bilinçli Tüketimin önemi anlatıldı. Mağdur olduğunu düşünen tüketicilerin İl Hakem Heyetine başvurmaları gerektiğini vurguladı.