Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdüründen İlimize Ziyaret

Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdüründen İlimize Ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü hemşerimiz Necmettin ERKAN bugün ilimizi ziyaret etti.
Bu ziyarette bir dizi temaslarda bulunan Genel Müdür, Esnaf Odaları Birliğinde tüm oda başkanlarının katılımı ile bir de toplantı düzenledi. Toplantıya Ticaret İl Müdürü Mahmut DALGALI, ESOB Başkanı Bahamettin ÖZTÜRK ve birliğe bağlı odaların başkanları katıldı.
Toplantıda KOSGEB kredilerinin kullanımı sırasında karşılaşılan problemler masaya yatırıldı. Bankalar tarafından çıkarılan zorlukların ortadan kaldırılması için Bakanlık düzeyinde girişimde bulunulması talep edildi. Genel Müdür Necmettin ERKAN konuyu bizzat takip edeceğinin sözünü verdi.
Yine bu toplantıda TŞOF’a bağlı Kırşehir Ankara yolu üzerindeki tesisin ESOB ve ona bağlı esnaf odalarınca işletilmesi teklifi gündeme geldi. Bu hususta oda başkanlarının istekli olduğu gözlemlendi. Genel Müdür bu konunun da takipçisi olacağını belirtti.
Küçük ve orta ölçekli işletmelerin içinde bulunduğu sorunların tek tek dile getirildiği toplantıda Genel Müdürün çözüm odaklı yaklaşımları oda ve birlik başkanlarınca memnuniyetle karşılandı.
Ticaret İl Müdürlüğünü de ziyaret eden Genel Müdür, Müdürlükteki çalışmaları yerinde inceledi. İl Müdürlüğünün çalışmalarından ötürü teşekkürlerini belirtti.
İlimizdeki STK’ları ziyaretinin ardından İlimizden ayrılan Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Ahilik Haftası etkinlikleri ve Ahiliğin tanıtımı için STK’lardan gelecek her türlü proje tekliflerine açık olduklarını söyledi.