İlimizde Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Programı Başlamıştır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ahi Evran Üniversitesi arasında kooperatifçiliğin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan protokol  21.11.2014 tarihinde imzalandı.
 Söz konusu protokol uyarınca, Halk Eğitim Merkezlerinin de işbirliğinde düzenlenecek olan "Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Programı" kapsamında Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Örnek Ders Programı” na uygun olarak toplam kırk ders saatinden oluşan eğitimler, Ahi Evran Üniversitesi tarafından kendi öğrencileri ile bölgede faaliyet gösteren kooperatiflerin veya üst kuruluşlarının ortakları, yönetim ya da denetim kurulu üyeleri ve çalışanları ile buralarda çalışmak isteyenlere verilecektir.
Güncel gelişmeler doğrultusunda kooperatiflerin kurumsal kapasitelerinin arttırılması için KOOP-GEP eğitimleri temel zorunluk haline gelmiştir.
Kırşehir Halk Eğitim Merkezince 23-24-25-26-30-31 Mayıs 2015  13-14- Haziran 2015 tarihleri arasında,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonu Kırşehir adresinde   düzenlenecek eğitime Proje Koordinatörü ve Eğitmen olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Güreşci,  Mucur Meslek Yüksek Okulu Öğretim görevlisi S. Sedat Akgöz ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Yüksel’in eğitmenliğinde KOOP-GEP eğitimlerine başlandı.